Membri fondatori
Primire membri



Geograful
Analele APGR



Formare
Ocupatii
Calificari



ORGANIZARE

Divizia estica
Judetele: Bacau, Botosani, Galati, Iasi, Neamt, Suceava, Vaslui, Vrancea
Presedinte: Prof.univ.dr. Constantin Rusu; email: cvrusu@uaic.ro;
Persoana de contact APGR: Radu Pintilii,
Tel.: 0213138410, e-mail: pinty_ro@yahoo.com;

Divizia nord-vestica
Judetele: Bihor, Maramures, Satu Mare, Salaj
Presedinte: Prof.univ.dr. Alexandru Ilies; email: ilies@uoradea.ro
Persoana de contact APGR: Oltean Andrei,
Tel.: 0213138410, e-mail: xabi_andrei@yahoo.com;

Divizia centrala
Judetele: Alba, Bistrita Nasaud, Brasov, Cluj, Covasna, Harghita, Mures, Sibiu
Presedinte: Prof.univ.dr. Pompei Cocean; email: pompei@geografie.ubbcluj.ro
Persoana de contact APGR: Daniela Stoian,
Tel.: 0213138410, e-mail: d_stoian@yahoo.com;

Divizia vestica
Judetele: Arad, Caras Severin, Hunedoara, Timis
Presedinte: Prof.univ.dr. Petru Urdea; email: urdea@cbg.uvt.ro
Persoana de contact APGR: Daniela Zamfir,
Tel.: 0213138410, e-mail: irdanniela@yahoo.com;

Divizia sud - vestica
Judetele: Dolj, Gorj, Mehedinti, Olt, Valcea
Presedinte: Prof.univ.dr. Cristian Braghina;email: cristibraghina@yahoo.com
Persoana de contact APGR: Daniel Peptenatu,
Tel.: 0213138410, e-mail: peptenatu@yahoo.fr;

Divizia sudica
Judetele: Bucuresti, Ilfov, Teleorman, Arges, Dambovita, Prahova, Giurgiu, Buzau
Presedinte: Prof.univ.dr. Cristian Talanga; email: cristian2851@yahoo.com
Persoana de contact APGR: Andreea-Loreta Cepoiu sau Cristian Draghici,
Tel.: 0213138410, e-mail: loretacepoiu@yahoo.com, cristi7772001@yahoo.com;

Divizia sud-estica
Judetele: Constanta, Braila, Calarasi, Ialomita, Tulcea
Presedinte: Prof.univ.dr. Ioan Ianos;email:ianos50@yahoo.com
Persoana de contact APGR: Valentina Stoica,
Tel.: 0213138410, e-mail: vallys_2005@yahoo.com.
tine-ma minte
HOME    DESPRE APGR     EVENIMENTE     NOUTATI      CONTACT  

Copyright 2009 APGR